مکانیسم عمل جراحی زیبایی پلک

مکانیسم عمل جراحی زیبایی پلک

مکانیسم عمل جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک فوقانی در ابتدا برشی موازی چین طبیعی ایجاد شده که توسط آن بخشی هلالی از پوست و زیر پوست و تمام چربی های اضافی را برداشته و در صورت افتادگی پلک با بخیه های جذبی، محل برش بسته می شود.  در پلک فوقانی افزایش سن به شکل افزایش مقدار پوست پلک می باشد و گاهی میدان دید فرد را محدود می نماید.

مکانیسم عمل جراحی زیبایی پلک

مکانیسم عمل جراحی زیبایی پلک

مکانیسم عمل جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک تحتانی نیز برش در زیر مژه ها موازی چین طبیعی ایجاد می گردد. در این فرآیند چربی برداشته شده و درصورت وجود پوست اضافه برشی نازک هلالی از پوست برداشته شده و محل برش با بخیه بسته می شود. افزایش سن در پلک پایین به صورت پف پلک و چین و چروک و بیرون زدگی کیسه های چربی نمایان می شود.

افتادگی پلک یا پف زیرچشم سبب تغییرات نامناسبی در چهره می باشد. کاندیدای مناسب جهت جراحی زیبایی پلک افراد بالای 35 سال می باشند و فرد از سلامت کامل برخوردار باشد.

جراحی زیبایی پلک ، چروک های اطراف پلک و ابروها و پیشانی و سیاهی دور چشم و افتادگی ابروها را درمان نمی کند. برای انجام جراحی پلک باید مشاوره تخصصی انجام شود و تحت نظر یک پزشک باتجربه تصمیم گرفت.

محل برش جراحی پلک تا شش ماه صورتی رنگ بوده و پس از آن به صورت یک خط ظریف درآمده و  بعد از آن محو می شود.

نتایج جراحی زیبایی پلک:

بهبود و افزایش میدان دید جانبی چشم

افزایش اعتماد به نفس در افراد

نتایج دائمی و طولانی

بهتر است تا سه هفته بعد از عمل از لنز تماسی استفاده نشود. پس از یک هفته بخیه ها برداشته شده و محل زخم جوش خورده و در صورت اجازه پزشک می توان با مواد آرایشی کبودی ها را پنهان نمود. فرد باید حدودا پنج روز استراحت نموده و تا چند هفته از فعالیت های سنگین خودداری نماید تا از احتمال خون ریزی پرهیز شود.

عمل جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی نیز گفته می شود. که جهت برداشتن پف چشم، اصلاح افتادگی پلک و برداشت پوست اضافه بکار می رود. پف چشم ها همیشه از افزایش سن نمی باشد و گاهی علائم بیماری کم کاری یا پرکاری تیروئید می باشد.

در این موارد باید به جای جراحی پلک، بیماری درمان شود. پلک فوقانی و تحتانی را می توان به صورت همزمان یا مجزا جراحی نمود. در اکثرنژادها پلک بالا دارای یک چنین عرضی می باشد، اما در برخی این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته ،. با این عمل می توان پلک را اصلاح و چین طبیعی پلک ایجاد نمود.

برخی دیگر از خدمات دکتر بلالی متخصص چشم :

راه های ارتباطی دکتر بلالی متخصص چشم :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بلالی متخصص چشم

 

پاسخ

یازده − یازده =